Dobrze zaprogramowani
27 stycznia 2020
Dobrze zaprogramowani

Młodzi amatorzy programowania mieli okazję podszkolić umiejętności podczas warsztatów „Koduj z Gigantami” zorganizowanych 25 stycznia w Legionowie.

Uczestnicy – dzieci i młodzież, pod okiem doświadczonych programistów, poznali podstawy tworzenia gier i aplikacji na telefon, najpopularniejsze programy i gry komputerowe, zaliczyli kurs programowania i poznali zagadnienia związane z hackingiem. - Uczestnicy wrócili do domu nie tylko zachwyceni wykonanymi projektami, ale też ze wskazówkami, jak dalej mogą rozwijać zdobyte umiejętności, wykorzystując ogólnodostępne  narzędzia. Ich umiejętne zastosowanie, może przyczynić się do wielu pożytecznych działań. Dlatego podczas warsztatów uczymy najmłodszych produktywnego użytkowania komputerów i programowania. Odkrywamy młode talenty, których przyszłe osiągnięcia i wynalazki mogą przysłużyć się nam wszystkim. Zajęcia mają na celu pokazać, że nauka programowania rozwija umiejętność logicznego myślenia oraz kreatywnego rozwiązywania problemów – mówi organizatorka warsztatów Agnieszka Paziewska.
Bezpłatne warsztaty „Koduj z Gigantami” to wydarzenie promujące ideę nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Spotkania odbywają się w miastach całej Polski i mają na celu zapoznanie z programowaniem i narzędziami programistycznymi, nowymi technologiami oraz zwiększenie świadomości o dalszej ścieżce edukacji i pracy w IT.
Legionowskiej edycji warsztatów patronował starosta Robert Wróbel.