Dwa medale w Pucharze Polski Judo Masters
13 czerwca 2019

Udany występ zawodników Legionowskiego Towarzystwa Sportowego w VIII Pucharze Polski Judo Masters. W rozegranych w sobotę 8 czerwca w Płocku mistrzostwach Włodzimierz Bobrek startujący w kategorii do 81 kg M7 wywalczył złoty medal, a Adam Dziurdź występujący w tej samej grupie wiekowej lecz w kategorii wagowej wyższej, a mianowicie do 90 kg wywalczył medal srebrny.

Symbol M7 oznacza, że zawodnicy w wieku powyżej 60 lat. Oglądając ich poczynania na tatami (materace na których walczą zawodnicy) można się przekonać, że sprawnością przewyższają niejednego 30 latka. Na matach w Płocku stanęło ponad 100 zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Austrii. Tegoroczny sukces legionowskich judoków ma ponadto wartość symboliczną, ponieważ przypada w 50 rocznicę istnienia judo w Legionowie. Adam i Włodek są wychowankami ŚP. Wojciecha Augustynowicza, który założył pierwszą sekcję judo w Legionowie i do niedawna (zm. 6 lutego 2019 r.) pomagał w przygotowaniach kolejnych pokoleń judoków. Szkoda, że nie doczekał uroczystości, która z okazji tak znamienitej rocznicy jest szykowana na 5 października br. w Hali DPD Arena Legionowo.

Zawodnikom tym starszym i tym nieco młodszym życzymy dalszych sukcesów i dużego zapału do treningu pod okiem kadry trenerskiej LTS Legionowo.