Dziękujemy uczennicom z gminy Jabłonna
25 stycznia 2019
Dziękujemy uczennicom z gminy Jabłonna

Na styczniowej sesji Rady Powiatu uroczyście podziękowano pięciu uczennicom z gminy Jabłonna, które podczas Festiwalu Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw włączyły się w poszukiwania zaginionego dziecka.

Alicja Ziółkowska, Joanna Robaczek, Magdalena Zubrzycka, Karolina Górska i Dominika Grzywacz we wrześniu ub. r. uczestniczyły w Festiwalu Sołectw, który odbywał się na terenie przypałacowego parku w Jabłonnie. Zostały poproszone o pomoc w poszukiwaniu zaginionej dziewczynki, która oddaliła się od mamy i zniknęła w tłumie. Uczennice aktywnie włączyły się w poszukiwania cierpiącego na zaburzenia ze spektrum autyzmu dziecka. Wszystko zakończyło się szczęśliwie i kilkulatka bezpiecznie wróciła do mamy. Poruszeni tą historią przedstawiciele zarządu powiatu podjęli decyzję o uroczystym podziękowaniu dziewczynom za ich godną naśladowania postawę. Uczyniono to podczas ostatniej sesji Rady Powiatu.