28 stycznia 2019

Za 100 dni matura…

Początek roku to czas bali maturalnych. 16 stycznia br. bawili się uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Wolskiego w Serocku. Natomiast maturzyści z Powiatowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Marii Konopnickiej w Legionowie uroczyste odliczanie do egzaminu dojrzałości rozpoczęli 26 stycznia br.

Uczniowie klas czwartych PZSP w Serocku rozpoczęli bal polonezem, który wymykał się tradycyjnym ramom i zawierał nieoczekiwane elementy choreograficzne. Autorem układu był Marek Szajda. Po części oficjalnej i przerwie na posiłek rozpoczęły się tańce. Do pierwszego walca uczniowie poprosili nauczycieli i zaproszonych gości. Podczas uroczystości obecni byli wicestarosta legionowski Konrad Michalski oraz burmistrz miasta i gminy Serock Artur Borkowski. Całonocna zabawa niewątpliwie na długie lata pozostanie w pamięci zebranych. W tym roku do egzaminu dojrzałości z serockiej szkoły przystąpi 27 uczniów.

Maturzyści z liceum im. Marii Konopnickiej studniówkę zwyczajowo zainaugurowali polonezem. Pełen skomplikowanej choreografii taniec trwał blisko pół godziny i wprawił w zachwyt zebranych gości. Za choreografię odpowiadał nauczyciel muzyki Mariusz Suwiński. W studniówce uczestniczyło ponad 140 uczniów, osoby towarzyszące, przedstawiciele grona pedagogicznego i rodziców oraz zaproszeni goście. Powiat Legionowski reprezentowali przewodniczący Rady Powiatu Leszek Smuniewski oraz wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przemysław Cichocki. - Studniówka to wyjątkowa zabawa, niepowtarzalna i pełna wrażeń noc. Nasi maturzyści przygotowywali się do tego balu długo i niecierpliwie na niego czekali. Zabawę rozpoczęli polonezem o niezwykle bogatym układzie choreograficznym. Mam nadzieję, że maturę zdadzą tak samo pięknie jak zatańczyli. Polonez na szóstkę, egzamin dojrzałości na 100% - to są moje życzenia dla tegorocznych abiturientów - podsumowuje Jolanta Magda, dyrektor PZSO w Legionowie.

Już dziś życzymy wszystkim połamania piór oraz maksymalnej punktacji podczas egzaminów.