Innowacja w edukacji, czyli nowe oblicze Klubu AJA
26 listopada 2019
Innowacja w edukacji, czyli nowe oblicze Klubu AJA

Zarząd Powiatu w Legionowie przychylił się do wniosku dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Konopnickiej w Legionowie, dla którego Powiat jest organem prowadzącym, o przyznanie środków na realizację zajęć pozalekcyjnych w ramach innowacji pedagogicznej „Klub AJA – Szkolne Centrum Dobrych Praktyk. Ambitni, kreatywni, twórczy”.

Legionowska „Konopnicka” oferuje swoim uczniom nie tylko edukację na wysokim poziomie, ale także możliwość realizacji artystycznych zainteresowań. W działającym od ponad trzech dekad szkolnym klubie AJA młodzież rozwija swoje pasje i talenty, aktywnie i twórczo zagospodarowuje czas wolny, zdobywa nowe umiejętności oraz aktywnie działa pracując na rzecz samorządu uczniowskiego i wolontariatu – uczniowie co roku grają na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a tutejszy sztab jest największym na terenie powiatu. Klub jest doskonałą platformą dla dyskusji, wymiany doświadczeń i poglądów oraz kształtowania postaw społecznych.

Zaproponowana innowacja utrwala i rozwija dotychczasową działalność klubu AJA, zapewniając uczniom wszechstronny rozwój. Jednym z nadrzędnych celów pozostaje rozwijanie pasji artystycznych uczniów w ramach zajęć chóru szkolnego, koła teatralnego „Konopaja”, warsztatów wokalnych, estradowych i instrumentalnych oraz organizacja imprez mających na celu prezentację dorobku uczniów oraz udział w konkursach i festiwalach. Klub AJA to także przestrzeń do działań edukacyjnych z zakresu wiedzy o prawach dziecka, prawach ucznia oraz doradztwa zawodowego dla młodzieży. To także miejsce, gdzie młodzież ma szansę pokonywać swoje ograniczenia, budować poczucie własnej wartości, świadomie uczestniczyć w życiu kulturalnym i rozwijać kompetencje kluczowe. I najważniejsze, Klub AJA to wyjątkowe miejsce stworzone z myślą o uczniach, które funkcjonuje przy pełnym poparciu i uznaniu ich rodziców.