Kamil Otowski u Specjalsów
21 października 2022
Kamil Otowski u Specjalsów

Gościem Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych na zaproszenie fundacji „Promień Słońca” był Kamil Otowski – brązowy medalista Mistrzostw Świata w 2022r. na Maderze w pływaniu na 200 m stylem dowolnym w kategorii S2.

Ten utalentowany sportowiec ma w domu 2 kartony innych medali oraz bardzo długą listę osiągnięć. - To wspaniały człowiek, który zaszczycił nas swoją obecnością i podzielił się dużą wiedzą - powiedziała psycholog szkolny Emilia Kwiatkowska - na temat funkcjonowania z niepełnosprawnością, pojawiającymi się trudnościami w karierze zawodowej, sposobach radzenia sobie w takich momentach. Zapalił nas swoim duchem każąc zawsze wierzyć w siebie, nigdy się nie poddawać i nie bać walczyć o marzenia.

Kamil omówił zasady fair play w sporcie i wskazał ich ogromne znaczenie w życiu codziennym. Opowiedział także o wpływie  zdrowej diety, zdrowym trybie życia,  uprawianiu sportu na zdrowie psychofizyczne. Zadaniem niezwykłego gościa było przekonanie uczniów Placówki do pracy nad sobą i korzystaniu jak najwięcej z terapii i edukacji. Stąd też opowieść o studiach na dwóch kierunkach. O ciężkiej pracy na treningach. O tym, że porażki są drabiną do sukcesów.  Motywowanie młodzieży   z całą pewnością  przyszłemu prawnikowi i niezwykle uzdolnionemu pływakowi się udało. W trakcie spotkania wszyscy w wielkim skupieniu słuchali swojego gościa.  Kamil Otowski został przez swoich gospodarzy zaproszony na ponowne spotkanie.  Młodzież gromkimi brawami i upominkiem podziękowała i życzyła sukcesów nie tylko sportowych, ale i tych w życiu prywatnym.