Karnawał bajek z PIK
4 lutego 2020
Karnawał bajek z PIK

Powiatowa Instytucja Kultury  w Legionowie PIK, w drugim tygodniu ferii zimowych, zaprasza na szereg bajecznych atrakcji.

„Karnawał bajek” to tydzień wydarzeń kulturalnych, z których każde nawiązuje do tematyki baśni, legend, mitów i bajek. Ma na celu zapoznanie dzieci oraz dorosłych z przesłaniem popularnych baśni, niosących niejednokrotnie wielkie życiowe mądrości, uwrażliwiających, poszerzających horyzonty i rozwijających wyobraźnię. Fantastyczna, baśniowa forma zaplanowanych wydarzeń jest lekka i atrakcyjna, a jednocześnie pozwala przemycić ważne treści merytoryczne, rozwijać talenty i pobudzać do twórczych działań.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

15.02.2020 r. (sobota), godz. 17.00, Poczytalnia (ul. Kościuszki 8a, Legionowo)

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursach: „Bądź jak Krasicki!” i „Na końcu króliczej nory” oraz WERNISAŻ wystawy pokonkursowej

17.02.2020 r. (poniedziałek), godz. 12.00, Poczytalnia (ul. Kościuszki 8a, Legionowo)

WARSZTATY PLASTYCZNE dla dzieci „Tajemniczy ogród”: tworzenie kostiumów na bal karnawałowy i czytanie bajek z użyciem teatrzyku kamishibai