Kobieca wiosna z Powiatową Instytucją Kultury
21 marca 2019
Kobieca wiosna z Powiatową Instytucją Kultury

Dzień Kobiet, który przypada 8 marca, dzięki Powiatowej Instytucji Kultury zmienił się w niemal całomiesięczne świętowanie. Bogatą ofertę atrakcji przygotowano z myślą o mieszkankach w każdym wieku i o różnych upodobaniach.

9 marca br. PIK połączył organizacyjne siły z Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku w ramach wydarzenia pod hasłem "Kultura jest kobietą". Artystycznym akcentem wieczoru był spektakl muzyczny „Bal na Gnojnej” grupy Moderato, oparty na twórczości Stanisława Grzesiuka, w reżyserii Gośki Andrzejewskiej. Następnie zebrani wysłuchali wykładu krytyczki sztuki, projektantki mody, dziennikarki i publicystki kulturalnej Moniki Małkowskiej "Dziesięć kobiet, które zmieniły świat, i jedna, która o nich opowie" - o kobietach, które istotnie wpłynęły na losy świata.

Dzień później w sali OSP w Woli Kiełpińskiej popołudniowe spotkanie dla pań zorganizowało Stowarzyszenie Wspólnota Lokalna Powiatu Legionowskiego we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku oraz Powiatową Instytucją Kultury. Goście świętowali przy dźwiękach najpiękniejszych piosenek i duetów miłosnych w wykonaniu śpiewaczki sopranowej Magdaleny Zakrzewskiej i barytona Wojciecha Bardowskiego. Po koncercie odbyło się spotkanie środowiskowe współorganizowane przez Powiat Legionowski i Gminę Serock.

Kolejne wydarzenie skierowane było do miłośniczek jazzu. 13 marca br. w legionowskim ratuszu odbył się wyjątkowy koncert Lory Szafran z zespołem pn. "Kobiece sekrety". Muzycy zaczarowali publiczność utworami z płyty „Sekrety życia według Leonarda Cohena”.

Marcowa odsłona „Kina Otwartego” 21 marca br. była zwieńczeniem kobiecego cyklu spotkań organizowanych przez PIK. W ramach „Kina Otwartego” widzów zaproszono na pokaz filmu „Dzień Kobiet” w reżyserii Marii Sadowskiej. Po projekcji, z odtwórczynią głównej roli Katarzyną Kwiatkowską oraz przedstawicielką Powiatowego Urzędu Pracy w Legionowie Jolantą Bernaciak rozmawiano o kobietach, w tym także o ich sytuacji na rynku pracy.