Michał Perl 5-krotnym mistrzem świata w pływaniu zimowym
21 marca 2019
W dniach 15-17 marca br. w Murmańsku w Rosji odbyły się Mistrzostwa Świata w pływaniu zimowym. Michał Perl, zawodnik UKS "Delfin" Legionowo, był jednym z 12-osobowej reprezentacji Polski.

25-metrowy basen do rywalizacji sportowej wykuty był w lodzie pokrywającym jedno jezior w Murmańsku. Temperatura wody miała 0 stopni, temperatura powietrza minus 5 stopni, a do tego padający śnieg i wiatr. Warunki ekstremalne do maksymalnego wysiłku w lodowatej wodzie.  Mimo to ponad 400 uczestników z 32 państw na świecie rywalizujących podczas zawodów stawiło się na starty. Odbywają się one z wody, bez nawrotów takich, jak zazwyczaj można wykonywać podczas zawodów na pływalni.

Nasz zawodnik Michał Perl w piątek startował  na dystansie 100 m stylem klasycznym z czasem  1:14,40 sek. i zwyciężył po raz pierwszy, zdobywając złoty medal w kat. 18-29 lat i puchar arktyki w open. Później startował w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym, gdzie również reprezentacja Polski, po zaciętej walce, zwyciężyłaz reprezentacją Niemiec i wywalczyła złote medale.

W niedzielę Michał aż cztery razy płynął w lodowatej wodzie. Pierwsza konkurencja, w której zwyciężył to 50 m stylem klasycznym z czasem 0:32,69 sek. w kat. 18-29 i puchar arktyki w open. Druga  konkurencja to 50 m stylem motylkowym z czasem 0:29,07 sek. złoty medal w kat.18-29 lat i drugie miejsce w open. Trzecia konkurencja to 50 m stylem dowolnym z czasem 0:27,03 sek. złoty medal w kat.18-29 lat i drugi w open. Czwarta, najtrudniejsza  konkurencja dla naszego "sprintera" Michała, to sztafeta 4x250m stylem dowolnym, w której reprezentacja Polski wywalczyła srebrny medal ulegając tylko znakomitym reprezentantom Niemiec. W klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata Polska znalazła się na pierwszym miejscu .

Podsumowując doskonałe starty naszego zawodnika na Mistrzostwach Świata w pływaniu zimowym Murmańsku gdzie zdobył aż 5 złotych medali i 1 srebrny, będąc najlepszym zawodnikiem reprezentacji Polski. Gratulujemy i z podziwem kibicujemy w trudnej dyscyplinie sportowej, jaką wybrał nasz zawodnik. Kolejne mistrzostwa za rok w Słowenii na jeziorze Bled, a za dwa lata mistrzostwa świata w Katowicach.