Kolarskie święto w Modlinie
19 sierpnia 2019
Kolarskie święto w Modlinie

Blisko 250 kolarzy wzięło dział w 68. Centralnym Zlocie Turystów Kolarzy PTTK w Modlinie. Wydarzeniu patronował starosta legionowski Robert Wróbel.

W programie imprezy, poza przejazdami kolarskimi na wyznaczanych tarasach, znalazły się zwiedzanie twierdzy Modlin, wycieczki krajoznawcze (m. in do Pułtuska i Kampinoskiego Parku Krajobrazowego), zajęcia dla animacyjne dla najmłodszych, prelekcja dotycząca walorów turystycznych Mazowsza, konkursy wiedzy dla dzieci i dorosłych, spływ kajakowy oraz spotkania integracyjne. W trakcie imprezy uczestnicy mieli także okazję zdobyć brązową odznakę, oddanego do użytku przez Powiat Legionowski w 2014 roku, turystycznego szlaku patriotycznego Polski Walczącej. Powiat przekazał mapy, publikacje książkowe oraz gadżety promocyjne dla uczestników zlotu.

Zlot był imprezą sportowo-kulturalną, dzięki której upowszechnione zostały wiedza historyczna, walory krajoznawcze oraz działania Oddziału „Mazowsze” PTTK, promujące działalność w zakresie kultury fizycznej, turystyki, kultury, oświaty i ochrony środowiska.

Fot. Tomasz Michałowski