Koncertowo na Dzień Kobiet
9 marca 2020
Koncertowo na Dzień Kobiet

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet na terenie powiatu zorganizowano dwa wyjątkowe koncerty. Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie zaprosiła panie na spotkanie z Melą Koteluk, a Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku sprezentowało paniom recital Anny Hameli.

Publiczność zgromadzona w sali widowiskowej legionowskiego ratusza miała okazję usłyszeć utwory z dwóch ostatnich albumów Meli Koteluk –„Migracje” i „Migawka”. Artystka zaprezentowała intymne, wyciszone oblicze swojej twórczości w akustycznej odsłonie, występując w duecie z Tomaszem „Serkiem” Krawczykiem, współautorem większości jej repertuaru, wziętym gitarzystą, znanym m.in. z zespołów Zakopower i Bisquit. Nastrojowy koncert znakomicie wpisał się w oczekiwania uczestników oraz klimat wieczoru.

Mela Koteluk zadebiutowała w 2012 roku albumem „Spadochron”, który przyniósł jej dwa pierwsze w karierze Fryderyki – najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego w Polsce – w kategoriach debiut roku i artysta roku. Szturmem zdobyła rodzime sceny i serca. Twórczość Meli Koteluk to mieszanka stylów z pogranicza popu i rocka z elementami elektro. Nie tylko śpiewa, jest także autorką większości tekstów, które określić można mianem kobiecej poezji rockowej. Porusza w nich ważne, uniwersalne tematy miłości, wolności, czy śmierci.

Anna Hamela, kompozytorka i autorka tekstów, zagrała koncert pt. „Tak łatwo jest nieść światło” przy akompaniamencie Marcina Mazurka. Artystka pisze i śpiewa głównie w języku francuskim oraz polskim. Podczas występu zaprezentowała autorskie utwory m.in.  „Skały”, „Mój Orzeł” i „Bez Ciebie”. Z kobiecą delikatnością przeniosła publiczność w świat pełen subtelności i romantyzmu, niosąc światło i nadzieję. Zachwyciła swoim anielskim głosem, lekkością słowa i dużym poczuciem humoru.