Konkurs bez „byków”
20 maja 2019
Konkurs bez „byków”

Po raz ósmy mieszkańcy powiatu mieli okazję stanąć w szranki z rodzimą ortografią i interpunkcją. Znamy już laureatów „Dyktanda Aktywnych”.

Pierwszy etap rywalizacji, której organizatorem tradycyjnie była Szkoła Podstawowa nr 3 w Legionowie, wyłonił dziesięciu finalistów. Treść dyktanda w obu etapach, za którą odpowiada nauczycielka języka polskiego Pani Jadwiga Wojtulewicz, nawiązywała do setnej rocznicy nadania nazwy Legionowo.

W ostatecznym starciu najlepszy okazał się Krzysztof Stępniewski, drugie miejsce zajęła Katarzyna Błach–Piotrowska, a trzecie Konrad Seledyn. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 18 maja br., podczas święta szkoły. Finalistom konkursu gratulował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Przemysław Cichocki.

Powiat Legionowski, jak co roku, ufundował w konkursie nagrodę za drugie miejsce, a starosta Robert Wróbel objął wydarzenie patronatem honorowym.