Młodych rozmowy o Legionowie
21 maja 2019
Młodych rozmowy o Legionowie

O przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Legionowa dyskutowała młodzież podczas, zorganizowanej przez Powiatową Instytucję Kultury z okazji stulecia nadania nazwy Legionowo, debaty "Legionowo wczoraj, dziś, jutro".

W legionowskiej „Poczytalni” trzynaście reprezentacji z legionowskich szkół omawiało zalety i wady miasta oraz możliwości jego rozwoju. Młodzież chętnie dzieliła się wnioskami dotyczącymi przyszłości miasta, a na koniec przedstawiła obecnym na spotkaniu staroście Robertowi Wróblowi oraz wiceprezydentowi Piotrowi Zadrożnemu swoją wizję rozwoju Legionowa. Debatę poprzedziły warsztaty dotyczące historii miasta.

Dzięki udziałowi w debacie uczniowie poczuli, że ich głos jest ważny i mogą kształtować zarówno otaczającą ich rzeczywistość, jak i wpływać na przyszłe losy. Warsztaty i debatę poprowadziła Beata Narel, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Skrzeszewie.

Debata była jednym z wydarzeń w kalendarzu tegorocznych obchodów stulecia nadania nazwy Legionowo.