Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna
25 kwietnia 2019
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Podczas konferencji rozpoczynającej prace „Partnerstwa międzypowiatowego na rzecz ożywienia społeczno-gospodarczego powiatów legionowskiego i nowodworskiego”, którą zorganizowano 11 kwietnia br., z prezentacją wystąpiła przedstawicielka Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Agnieszka Sobieszek z Departamentu Pozyskiwania i Obsługi Inwestora, przedstawiając możliwości współpracy w ramach strefy. ŁSSE to jedna z czternastu  specjalnych stref ekonomicznych w Polsce, utworzona w 1997 roku, która zasięgiem swojego działania obejmuje także firmy zlokalizowane na terenie województwa mazowieckiego.
Przedsiębiorcy zainteresowani rozpoczęciem działalności w ŁSSE mogą skorzystać z pomocy publicznej sięgającej nawet 55% kwalifikowanych kosztów inwestycji lub dwuletnich kosztów pracy.

Do zadań ŁSSE i kompleksowych usług świadczonych przez Strefę należą:
- pozyskiwanie i obsługa nowych inwestorów,
- wydawanie inwestorom zezwoleń na rozpoczęcie działalności gospodarczej w Strefie,
- przyznawanie praw do uzyskania pomocy publicznej,
- doradztwo inwestycyjne,
- prowadzenie przetargów lub rokowań na grunty i nieruchomości objęte statusem Strefy,
- pomoc w nawiązywaniu kontaktów z partnerami biznesowymi świadczącymi usługi dla inwestorów
- bieżąca kontrola działalności inwestorów,
- promocja Strefy.

Więcej informacji: https://sse.lodz.pl/