Zdrowie w liczbach
25 kwietnia 2019
Zdrowie w liczbach

Na kwietniowej sesji Rady Powiatu podsumowano dzielność NZOZ „Legionowo” w roku ubiegłym.  Sprawdzamy ,co wynika z przedstawionego raportu.

Ze sprawozdania złożonego przez prezes NZOZ „Legionowo” Sp. z o.o. Dorotę Glinicką wynika, że w 2018 roku placówka zrealizowała blisko 245 tysięcy świadczeń dla prawie 50 tysięcy pacjentów, w tym 44 582 świadczenia z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, 32 350 świadczeń z zakresu Podstawowej Opieki Zdrowotnej, 9 925 świadczeń w Poradni Zdrowia Psychicznego, 113 538 wizyt zrealizowano w zakresie rehabilitacji oraz 19 206 w zakresie stomatologii. Z Nocnej Pomocy Lekarskiej skorzystano 24 607 razy. W 2018 roku na terenie powiatu karetki wyjeżdżały do wezwań 9 054 razy.

W przychodni przy Sowińskiego 4 działa także ambulatorium chirurgiczno-urazowe finansowane ze środków Powiatu Legionowskiego oraz gmin. W ubiegłym roku z jego usług skorzystało łącznie 3 665 mieszkańców, którzy zgłaszali się głównie z powodu złamań, zwichnięć, stłuczeń i ran otwartych.

W roku ubiegłym placówka dokonała zakupów na kwotę ponad 700 tys. zł. Środki te przeznaczono między innymi na zakup nowoczesnego ambulansu, urządzania do kompresji klatki piersiowej, respiratora oraz defibrylatora.