2 lipca 2019

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna wsparciem dla inwestorów

Prowadzisz firmę? Planujesz inwestycję? Chcesz rozwijać produkcję, a może świadczysz usługi dla biznesu?
Skorzystaj z możliwości, jakie daje prowadzenie firmy na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Możesz uzyskać ulgę podatkową wysokości do 55% Twojej inwestycji.


Realizacja zadań inwestycyjnych jest dużym obciążeniem dla każdego przedsiębiorcy. Utworzenie nowego przedsiębiorstwa, wdrożenie produktu lub nowe miejsca pracy są kapitałochłonne. Istniejące programy pomocowo-wspierające lub gwarancje do kredytów, przeznaczonych na rozwój, skierowanie są głównie do firm, zajmujących się produkcją lub wytwarzaniem towarów i materiałów. Dlatego zupełnie wyjątkowy jest program inwestycyjny, dostępny dla przedsiębiorców z powiatu legionowskiego. Mogą z niego skorzystać firmy nie tylko zajmujące się szeroko rozumianym przemysłem. Program skierowany jest również do branży usługowej, wspierającej działanie biznesu, działającej w obszarze Wysokiej Jakości Życia lub Inteligentnych Systemów Zarządzania. Oznacza to, że o pomoc może wnioskować miedzy innymi biuro podatkowo-księgowe, lekarz z własną praktyką lub zakład fizjoterapii.

Dzięki pomocy państwa możliwe jest zwolnienie z podatku CIT lub PIT w wysokości do 55% wartości inwestycji. Sam proces wnioskowania o dofinansowanie jest niezwykle prosty. Podczas spotkania informacyjnego można przygotować listę niezbędnych dokumentów. Po złożeniu wniosku maksymalnie w ciągu miesiąca jest on rozpatrywany i opiniowany. W wypadku pozytywnej decyzji pozostaje się już tylko cieszyć ze zwolnienia z podatku.


Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://sse.lodz.pl/pomoc-publiczna/ lub do pokoju 519 w siedzibie Starostwa Powiatowego w Legionowie.