Mazowsze w sercu Niepodległej
7 września 2018
Mazowsze w sercu Niepodległej

To tytuł koncertu, który odbył się 6 września br. w legionowskim ratuszu z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości oraz 20-lecia samorządu województwa mazowieckiego.

Legionowo jest jednym z dwudziestu miast, w którym Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury zaprezentował wyjątkowy program, przygotowany specjalnie z okazji podwójnego jubileuszu. Na scenie pojawili się znakomici aktorzy polskiej sceny w starannie dobranym repertuarze. – Pomysł na koncert zrodził się znacznie wcześniej. Musieliśmy tylko zdecydować, co konkretnie znajdzie się w jego programie. Pisząc scenariusz i dobierając aktorów chciałem, aby koncert był wielopokoleniowy. Dlatego przy fortepianie zasiada znakomity pianista Zbigniew Rymarz, który w tym roku obchodzi 91. urodziny. Obok niego występuje przedstawiciel młodego pokolenia, aktor Artur Gotz. Długo też zastanawialiśmy się, jak stuletni dorobek artystyczny zmieścić w niewiele ponad godzinnym wystąpieniu. Wydaje mi się, że to nam się udało – wyjaśnia scenarzysta i reżyser koncertu Tomasz Gęsikowski.

Organizatorzy określili koncert, jako niesamowitą podróż po kartach historii naszego narodu, zapisanych językiem muzyki i poezji. Mieszkańcy naszego powiatu, jak się okazało, chętnie i licznie w tej podróży wzięli udział.

Wydarzeniu partnerował Powiat Legionowski.

Zdjęcie z koncertu

„Mazowsze w sercu Niepodległej” to nie tylko koncert najpiękniejszych polskich piosenek w ciekawych aranżacjach, ale także pokaz sztuki kabaretowej