Uczniowie posprzątali w lesie
21 marca 2019
Uczniowie posprzątali w lesie

Uczniowska i nauczycielska społeczność Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie wiosnę postanowiła przywitać w lesie – jednak nie odpoczywając, a pracując na rzecz środowiska naturalnego.

Wielkie brawa należą się uczniom i nauczycielom Powiatowego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Legionowie, którzy pierwszy dzień wiosny uczcili sprzątając okoliczne lasy. W sumie zebrali ponad 20 worków odpadów. W akcji wzięło udział sześć klas.

Warto podkreślić, że pomysł na tak pożyteczne spędzenie czasu powstał w głowach uczniów. Inicjatywę wsparł Powiat Legionowski poprzez zapewnienie worków, rękawic oraz odbiór zebranych śmieci w celu ich utylizacji.

Po zakończeniu akcji członek zarządu Sylwester Sokolnicki w imieniu Powiatu Legionowskiego podziękował uczniom i nauczycielom za społeczne zaangażowanie na rzecz środowiska naturalnego. Wyrazem wdzięczności były upominki w postaci powiatowych gadżetów.

Również przyłączamy się do podziękowań i gratulacji. Mamy nadzieję, że nawyk dbania o lasy w najbliższej okolicy szkoły przy ul. Targowej w Legionowie wejdzie uczniom w krew.