Michał Perl z 4 rekordami
19 stycznia 2023

Reprezentant Powiatu Legionowskiego Michał Perl pobił 2 rekordy świata, 2 rekordy Guinnessa, zdobywając 2 złote medale oraz 3 srebrne na 5. Mistrzostwa Świata w lodowym pływaniu federacji IISA. W wydarzeniu wzięło udział 500 zawodników z 41 krajów.

Podczas 5. Mistrzostw Świata w lodowym pływaniu federacji IISA (International Ice Swimming Association), które odbyły się we francuskim Samoens Michał Perl pobił 2 rekordy świata, 2 rekordy Guinnessa, zdobywając 2 złote medale oraz 3 srebrne. Nasz reprezentant wystartował w trzech konkurencjach indywidualnych. Dwie z nich ukoronował rekordami świata i rekordami Guinnessa W wyścigu na 50m stylem klasycznym wywalczył złoto, poprawiając przy tym swój własny rekord świata z Murmańska (2019 na 31,83 s. Zwyciężył również na 100 m stylem klasycznym bijąc rekord świata Niemca, Sebastiana Engela, osiągając czas 1:11,33 s. Do złota Michał dołożył jeszcze jedno srebro – w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.

Mistrz Świata wystartował również w sztafetach. Drużynowo udało się Polakom wywalczyć dwa srebrne medale - na dystansie 4x50 m stylem dowolnym oraz 4x50 m stylem zmiennym.

5. Mistrzostwa Świata w lodowym pływaniu federacji IISA odbyły się w dniach 12-15 stycznia. Konkurencje rozgrywano na alpejskim jeziorze. Temperatura wody wynosiła ok. 3 stopnie C. W karierze Michała Perla były to trzecie takie mistrzostwa.