Niebieski kwiecień
2 kwietnia 2019
Niebieski kwiecień

Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie przypada 2 kwietnia. Z tej okazji Przedszkole w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie zainicjowało akcję "Razem dla Autyzmu". Patronat nad nią objął starosta legionowski Robert Wróbel, a udział wzięło wiele instytucji i osób z terenu powiatu.

W PZSiPS w Legionowie odbyło się spotkanie, podczas którego odczytane zostało przesłanie dotyczące wspierania osób dotkniętych autyzmem, akceptacji i zrozumienia zarówno dla nich, jak i ich rodzin. Goście mogli skorzystać z wielu atrakcji i wziąć udział we wspólnych aktywnościach. Przedszkolaki bawiły się z rówieśnikami z zaprzyjaźnionych przedszkoli w „Krainie Niebieskiej Zabawy”, a towarzyszyli im klauni oraz miś z Fundacji Dr Clown. - Autyzm jest poważnym zaburzeniem, a osoby nim dotknięte potrzebują wsparcia na każdym etapie rozwoju. Wczesna diagnoza, a co za tym idzie wczesne rozpoczęcie efektywnej i intensywnej terapii, są szansą dla dziecka na jego samodzielność w przyszłości - mówi nauczyciel PZSiPS Justyna Ubowska-Gendek.

Tego dnia w oknach placówek oświatowych na terenie powiatu, na znak solidarności z osobami autystycznymi, pojawiły się niebieskie serduszka. Również w budynku Starostwa zawisły błękitne dekoracje.