11 kwietnia 2019

Wielkanocny kiermasz z misją

Świąteczny klimat zawitał do legionowskiego ratusza. 11 kwietnia br. odbył się tam Kiermasz Wielkanocny Fundacji „Promień Słońca”.

Zaprezentowano ozdoby samodzielnie wykonane podczas warsztatów integracyjnych przez podopiecznych fundacji oraz uczniów zaprzyjaźnionych szkół. Także osoby prywatne przekazały wyroby rękodzielnicze. Odwiedzający mogli wybierać spośród mozaikowych obrazów i pater; ozdób i bibelotów wykonanych w technice decoupage; fantazyjnych, ręcznie robionych mydełek oraz tradycyjnych ozdób świątecznych w sam raz do wielkanocnego koszyczka – kolorowych jajek, kurczaczków, baranków i palemek.

Cel kiermaszu był jak co roku szczytny – cały dochód przeznaczony zostanie na zakup sprzętu do pracowni fotograficznej dla podopiecznych fundacji, wychowanków i uczniów Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych. - Nasi podopieczni wykonują piękne rzeczy, aby rozwijać swoje zainteresowania artystyczne i kształtować kreatywność. Dzięki temu uczą się samodzielności i rozwijają talenty oraz, poprzez prezentowanie swoich prac, włączani są w nurt życia społecznego – mówi Jerzy Jastrzębski, Prezes Fundacji „Promień Słońca”.

Wydarzenie zorganizowali Fundacja „Promień Słońca”, Powiatowy Zespół Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny Milenium w Legionowie.