Pielęgniarki na warsztacie
11 maja 2019
Pielęgniarki na warsztacie

Zagadnienia dotyczące ochrony zdrowia oraz możliwości, zagrożenia i perspektywy związanie z pracą pielęgniarki i położnej były tematem konferencji „Pielęgniarka i położna wobec współczesnych wyzwań”, którą zorganizowano w dniach 11-12 maja w Białobrzegach.

W programie znalazły się panele edukacyjne poruszające problematykę nietrzymania moczu, raka gruczołu piersiowego oraz wpływu oksytocyny na poród. Ponadto omówiono zagadnienia związane z wpływem agresywnych pacjentów na pracę personelu pielęgniarskiego, możliwościami rozwoju kompetencji społecznych, odpowiedzialnością zawodową, komunikacją w zespole oraz malejącym zainteresowaniem wśród młodych osób jeśli chodzi o wykonywanie zawodów pielęgniarki i położnej. Oddzielną sesję poświęcono standardom opieki okołoporodowej oraz specyfice pracy z przebywającym w domu pacjentem chorym przewlekle.

Wydarzenie, zorganizowane przez Warszawską Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych oraz Zakład Dydaktyki Ginekologiczno-Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, honorowym patronatem objął starosta legionowski Robert Wrobel.