PIK zabiera w "Rejs"
2 sierpnia 2019
PIK zabiera w "Rejs"

Dokładnie 50 lat temu na wodach Jeziora Zegrzyńskiego kręcono kultową komedię „Rejs”. Z tej okazji Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie oraz Centrum Kultury i Czytelnictwa w Serocku zapraszają na „Filmowy rejs”, czyli specjalną odsłonę „Kina Otwartego”.

Już 28 sierpnia 2019 r. o godz. 17.00 statek Zefir wypłynie z Serocka w ponaddwugodzinny rejs urozmaicony zabawami i animacjami z czasów PRL-u. O godz. 20.00, po zacumowaniu w Serocku, na pokładzie statku rozpocznie się letni seans „Rejsu” w reżyserii Marka Piwowskiego. Po pokazie odbędzie się spotkanie z zaproszonymi gośćmi – autorem książek na temat polskich komedii z czasów PRL-u Maciejem Łuczakiem i odgrywającym w „Rejsie” rolę śpiewaka Józia Januszem Kłosińskim.

Uczestnicy wydarzenia zostaną wybrani spośród osób, które prawidłowo rozwiążą quiz opublikowany na profilu FB Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie. O zaokrętowaniu na statek uczestnicy rejsu zostaną powiadomieni drogą mailową.

Szczegóły: