Powiat wspiera nowodworski szpital
15 lipca 2021
Powiat wspiera nowodworski szpital

Powiat Legionowski przekazuje Nowodworskiemu Centrum Medycznemu 30 000 zł na zakup defibrylatora oraz kolumny do laparoskopii wraz z zestawem narzędzi.

Symboliczny czek wicestarosta legionowski Konrad Michalski przekazał na ręce starosty nowodworskiego Krzysztofa Kapusty i jego zastępcy Pawła Calaka oraz dyrektora naczelnego Nowodworskiego Centrum Medycznego Jacka Kacperskiego. Okazją do tego był uroczysty odbiór budynku szpitala po właśnie wykonanej termomodernizacji.

To nie pierwszy raz, kiedy Powiat wspiera szpital w Nowym Dworze Mazowieckim. W zeszłym roku przekazano placówce środki ochrony osobistej – maseczki chirurgiczne FFP3, rękawiczki nitrylowe oraz fartuchy medyczne barierowe jednorazowe o wartości prawie 8 000 zł, aby wspomóc tamtejszych medyków w walce z COVID-19. Wcześniej Powiat dofinansował kwotą 25 000 zł zakup lampy do tomografu.

Nowodworskie Centrum Medyczne jest jednym ze szpitali, do których najczęściej trafiają mieszkańcy powiatu legionowskiego. Tylko w 2020 roku hospitalizowano tu 1766 osób z naszego terenu.