Powiat wspiera sport seniorów
19 listopada 2018
Powiat wspiera sport seniorów

Kolejne środki finansowe Powiat Legionowski przekazał na rzecz organizowania przeznaczonych dla seniorów zajęć sportowych. Ćwiczenia na wzmocnienie mięśni, treningi rakietowe czy zajęcia na basenie pływackim w Legionowi – wybór jest szeroki.

W polityce senioralnej Powiatu Legionowskiego ważne miejsce zajmuje wspieranie inicjatyw rozwijających sprawność fizyczną osób starszych. Współpracujemy z wieloma podmiotami, które w sposób profesjonalny prowadzą zajęcia angażujące seniorów w traktowana jako rekreacja rywalizację sportową. Obecnie również osoby starsze mogą zapisywać się na aktualnie realizowane przedsięwzięcia.

Powiat Legionowski we współpracy ze Spektrum Sportu zaprasza seniorów na ćwiczenia ogólnorozwojowe, które są wstępem do uprawiania sportów rakietowych: tenisa, squasha i badmingtona. Dyscypliny te pozytywnie wpływają na układ oddechowy i wspierają kondycję serca. Wzmacniają również  mięśnie pleców i głębokie partie brzucha. Zajęcia odbywają się bezpłatnie, w środy, o godz. 15 i piątki, o godz. 16, w Spektrum Sportu. Liczba miejsc ograniczona. Można zapisywać się pod numerem tel.: 504 300 477.

Z kolei Stowarzyszenie Stanisławowska Inicjatywa Sąsiedzka otrzymało z Powiatu Legionowskiego fundusze na prowadzenie ćwiczeń dla seniorek. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu. Podzielono je na dwa etapy – pierwszy polegał na rozruchu, drugi natomiast proponuje wykonywanie ćwiczeń bardziej skomplikowanych, ale możliwych do zastosowania również w warunkach domowych. Do dyspozycji uczestniczek jest trener i fizjoterapeuta, którzy dostosowują stopień trudności zajęć do indywidualnych potrzeb seniorek. Do już funkcjonującej grupy można jeszcze dołączyć. Zajęcia odbywają się w czwartki, o godz. 17.30, w filii GOK w Stanisławowie Drugim. Zapisy przyjmowane są pod numerem tel.: 602 577 866.

Do końca roku trwa realizowany przez legionowski oddział rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, finansowany przez Powiat Legionowski projekt polegający na zorganizowaniu dla seniorów zajęć na pływalni miejskiej w Legionowie. Każdorazowo, dwa razy w tygodniu może skorzystać z tej propozycji 20 osób. Więcej informacji o zapisach można uzyskać w poniedziałki i czwartki, w godz. 9-13, pod numerem tel.: (22) 793 07 83.