Trzeci Jazz Jam. Legionowo 2018
19 listopada 2018
Trzeci Jazz Jam. Legionowo 2018

Powiat Legionowski był współorganizatorem jednego z najciekawszych muzycznych przedsięwzięć tego roku w regionie – trzeciej edycji festiwalu Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo.

Trzecia edycja festiwalu Mazowiecki Jazz Jam. Legionowo obfitowała w wydarzenia muzyczne oraz towarzyszące. Jako pierwsze trzeba wymienić koncerty takich gwiazd, jak Adam Makowicz wraz z zespołami: Bibobit, Sławek Jaskułke Sextet i Mateusz Smoczyński Quintet. Taki skład artystyczny musiał spowodować również sukces „kasowy”. Chociaż wstęp na wydarzenie był bezpłatny, jednak obowiązywały wejściówki – chętnych do uczestniczenia w koncertach nie pomieściłaby pojemna sala widowiskowa legionowskiego ratusza.

Występom muzycznym towarzyszyły imprezy tematycznie związane z jazzem. Dużą popularnością cieszyły się wystawy malarstwa twórców ZPAP oraz plakatu Agnieszki Sobczyńskiej. Duża rzesza widzów obejrzała również filmy obrazujące historię bluesa i jazzu: „Diabelski Ogień” w reżyserii Charlesa Burneta oraz „Ojcowie chrzestni i synowie” Marca Levina.

Jazz Jam. Legionowo stawia również na młode talenty muzyczne. Na placu przy legionowskim Centrum Komunikacyjnym, a także przed ratuszem zagrali instrumentaliści rozpoczynający swoją karierę, działający w ramach Legionowskiej Szkoły Bluesa.