Seniorzy młodzi duchem i zdrowi ciałem
15 października 2018
Seniorzy młodzi duchem i zdrowi ciałem

Stowarzyszenie Stanisławowska Inicjatywa Sąsiedzka ze Stanisława Drugiego realizuje dwa projekty skierowane do osób starszych z terenu powiatu legionowskiego. Zadania pn. "Młodzi duchem i piosenką” oraz „Senior Ćwiczy” objęte zostały wsparciem finansowym Powiatu Legionowskiego.

Program „Młodzi duchem i piosenką” ma na celu, integrację, nawiązanie dialogu i współpracy między pokoleniami poprzez wspólne działania artystyczne z muzyką i śpiewem w rolach głównych. W ramach tego przedsięwzięcia zaplanowano cztery akcje. Dwie z nich odbyły się we wrześniu. Były to Piknik Rodzinny w Stanisławowie Drugim, który licznie zgromadził  mieszkańców na wspólnym biesiadowaniu oraz wyjazd na XIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Biesiadnej do Kozienic. Kolejne wydarzenia zaplanowane są na listopad. Bezpłatne warsztaty pn. ”Symbole Narodowe” odbędą się 5 listopada o godzinie 17.30 w filii GOK w Stanisławowie Drugim przy ul. Wolskiej 71a. Zapisy pod numerem tel. 602 571 027 lub 22 772 70. Natomiast na 11 listopada, również w filii GOK, zaplanowano koncert i wspólne śpiewanie piosenek z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Oba wydarzenia wpisują się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Zapraszamy.

Z kolei „ Senior Ćwiczy” aktywizuje seniorki zapraszając je do uczestnictwa w warsztatach prozdrowotnych. W ramach tej inicjatywy, dwa razy w tygodniu, odbywają się zajęcia rekreacyjno-sportowe oraz ruchowo-edukacyjne, związane z profilaktyką nietrzymania moczu. Na początkowym etapie zajęć, panie uczestniczące w projekcie, poprawiają swoją koordynację ruchową oraz siłę i wytrzymałość. Następnie uczą się odpowiednio sterować mięśniami miednicy. Ćwiczenia nadzorowane są przez profesjonalnych trenerów i fizjoterapeutów. Uczestniczki otrzymały również materiały dydaktyczne.

Uczestniczki programu „Senior Ćwiczy” mają szansę przekonać się, że systematyczna aktywność fizyczna stanowi niezbędny i niezastąpiony element zdrowego trybu życia