24 stycznia 2019

Sto, lat, sto lat PIK

Podczas uroczystej gali w sali widowiskowej legionowskiego ratusz, Powiatowa Instytucja Kultury w Legionowie świętowała 5. urodziny.

Powstałej w 2014 roku Powiatowej Instytucji Kultury nie trzeba przedstawiać. Doskonale znają ją miłośnicy książek, kina, fotografii, wycieczek z historią w tle oraz innych aktywności kulturalnych przez duże „K”. Urodzinowe spotkanie było doskonałą okazją do podsumowania pracy PIK w ciągu ostatnich pięciu lat. A jest o czym mówić.

W ramach comiesięcznych spotkań w „Kinie Otwartym” zorganizowano 47 pokazów filmowych i zaproszono 62 gości. Seanse i spotkania po nich cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców powiatu. PIK aktywnie uczestniczy w corocznych Dniach Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego, jest organizatorem debat edukacyjnych dla młodzieży i spotkań dla animatorów kultury. Na swoim koncie ma również udział w projektach Narodowego Centrum Kultury. Lekcje biblioteczne, akcje czytelnicze i fotograficzne, warsztaty plastyczne, „Planszowisko”, „Odjazdowy Bibliotekarz”, „Książka na plaży”, „Strefa wymiany książek”… Długo by wymieniać wszystkie działania PIK, które są doskonale znane mieszkańcom powiatu. Nie ulega wątpliwości, że placówka przy Sowińskiego 15 w Legionowie wyszła naprzeciw kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym potrzebom mieszkańców oraz na stałe zmieniła oblicze powiatu. I to się nie zmieni.

O oprawę artystyczną wydarzenia zadbała wokalistka i aktorka Dorota Osińska, na co dzień występująca w warszawskim teatrze Rampa. Szerszej publiczności znana z udziału w  2. edycji telewizyjnego talent show The Voice of Poland, w którym zajęła drugie miejsce.

Nie zabrakło także życzeń od zaproszonych gości – przedstawicieli władz samorządowych i instytucji. Wisienką na torcie był urodzinowy tort. A nawet dwa.