Sukcesy Perlów w zimowym pływaniu w Gdyni
6 marca 2020
W dniach 29.02-01.03 w Gdyni odbyła się pierwsza edycja zawodów zimowego pływania. Michał Perl wywalczył na nich 4 złote i 1 srebrny medal, a jego tata Rafał zdobył dwa srebra.

GWSC czyli Gdynia Winter Swimming Cup organizowana przez Piotra Biankowskiego, pod sztandarem światowej federacji IWSA (International Winter Swimming Association). Do zawodów zgłosiło się ponad 200 zawodników z całej Polski i nie tylko. Między innymi zawody odwiedziły takie kraje jak Rosja, Austria, a nawet Argentyna. Nie mogło na niej zabraknąć naszego mistrza Michała Perl, który to po raz pierwszy startował wraz ze swoim tatą Rafałem. Naszym reprezentantom sprzyjała aura pogodowa, gdyż cały czas świeciło słońce, ale temperatura wody miała jedynie 4 stopnie Celsjusza.

Zawody rozgrywały się na wielu dystansach. Począwszy od 25 m, aż po 450 m. Michał jak zawsze skoncentrował się na krótkich dystansach: 25 m motylkowy, 25 m klasyczny, 25 m dowolny, 50 m dowolny oraz 50 m klasyczny. Udało mu się wywalczyć na każdym dystansie medal, łącznie 4 złote i 1 srebrny. Dużą niespodzianką były dwa srebrne medale zdobyte przez Rafała Perla – tatę Michała. Wywalczył je na dystansach 25 m dowolnym oraz 50 m dowolnym w swojej kategorii wiekowej. To imponujące osiągniecie zważywszy na to, że dla prezesa klubu UKS Delfin Legionowo były to  pierwsze zawody z cyklu zimowego pływania.

Bardzo nas cieszą osiągane przez niego rezultaty, tym bardziej, że tata naszego „Mistrza” podąża jego śladami i osiąga sukcesy. Gratulujemy i czekamy na dalsze nowinki ze świata pływania zimowego.