Szczęśliwa 7 na Pucharze Świata Michała Perla
5 listopada 2019
W dniach 1-3 listopada w mieście Jełgava na Łotwie odbył się Puchar Świata w zimowym pływaniu, który jest jednym z sześciu etapów zawodów światowej federacji IWSA ( International Winter Swimming Association). Michał Perl, wielokrotny zwycięzca Mistrzostw Świata z Murmańska 2019, który reprezentował Polskę oraz klub UKS „Delfin” Legionowo zdobył tam 7 złotych medali.

Do zawodów zgłosiło się niemalże 300 zawodników z 21 krajów,  między innymi z: Chin, Brazylii, Argentyny czy  z Chile. Temperatura powietrza podczas zawodów wynosiła około 3 stopni Celcjusza, a temperatura wody zaledwie 6 stopni Celcjusza. Zawody odbywały się na specjalnym 25m basenie utworzonym na rzece - „Lelupa”.

Nasz zawodnik brał udział w 7 konkurencjach indywidualnych oraz w  jednej sztafecie. Wybrał za swój cel wszystkie dystanse sprinterskie: 25 m dowolnym, klasycznym i motylkowym; 50 m dowolnym, klasycznym, 100 m dowolnym, klasycznym oraz sztafeta 4 x 25 m dowolnym. We wszystkich konkurencjach indywidualnych Michał zdobył pierwsze miejsca, natomiast w sztafecie reprezentacyjnej zabrakło trochę szczęścia i zajął 4 miejsce. Tym samym Michał zdobył najwięcej medali z reprezentacji Polski oraz najwięcej punktów liczonych do pucharu świata.

Jesteśmy dumni, że jeden z najlepszych zawodników zimowego pływania na świecie reprezentuje Powiat Legionowski na imprezach międzynarodowych. Jeszcze raz gratulujemy i czekamy na kolejne występy Michała w zimowym pływaniu.

Po starcie Michał powiedział:

„Była to po raz kolejny dla mnie niesamowita przygoda. Pierwszy raz brałem udział w Pucharze Świata i oczywiście rezultaty cieszą, lecz bardziej cieszy mnie to, że tak duża liczba osób coraz to bardziej angażuje się w zimowe pływanie i chce spełniać moje marzenia. Jestem ambitnym zawodnikiem i chciałbym odwiedzić między innymi takie kraje jak Chiny czy Szwecja, gdzie rozgrywane są zawody z cyklu Pucharu Świata. To wszystko jest naprawdę nie do opisania.” - powiedział po startach nasz mistrz.