Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - Legionowskie WOPR
24 września 2018
Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego - Legionowskie WOPR

21 września 2018 r. Zarząd Powiatu w Legionowie pozytywnie zaopiniował uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego złożoną przez organizację pozarządową z zakresu w zakresie upowszechniania walorów turystycznych powiatu legionowskiego.

Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Zegrza Południowego złożyło uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego w zakresie upowszechniania walorów turystycznych powiatu legionowskiego, w ramach zadania publicznego zawartego w ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.  Zadanie polega na instalacji, uruchomianiu i udostępnianiu w sieci Interent obrazu kamery w czasie rzeczywistym, na stronach Powiatu Legionowskiego (www.powiat-legionowski.pl, jezioro.zegrzynskie.pl) oraz wnioskodawcy czyli Legionowskiego WOPR.

Celem przedłożonego projektu jest instalacja kamery i udostępnienie możliwości oglądania Jeziora Zegrzyńskego oraz aktualnej sytuacji na akwenie w sieci Internet w czasie rzeczywistym. Obraz z kamery umożliwi miłośnikom żeglarstwa i sportów wodnych na sprawdzenie aktualnej sytuacji na jeziorze zdalnie, za pośrednictwem Internetu. Pozostałym pozwoli obejrzeć i podziwiać walory przyrodnicze i turystyczne akwenu, co może zachęcić wielu potencjalnych turystów do odwiedzenia powiatu legionowskiego. Powyższe czynniki wpływają pozytywnie na rozwój turystyki, która ze względu na atuty regionu, jest ważną i wartą rozwoju oraz wsparcia branżą lokalnego przemysłu w powiecie legionowskim. Możliwość odbioru obrazu z kamer online doskonale sprawdza się w innych rejonach Polski i jest ceniona przez użytkowników. W powiecie legionowskim będzie uzupełnieniem aktualnej oferty turystycznej, a także pełniła funkcję  informacyjną i promocyjną.

Pliki do pobrania: