Uproszczone oferty realizacji zadań publicznych - Spectrum Sportu i Stowarzyszenie EMKA
21 września 2018

21 września 2018 r. Zarząd Powiatu w Legionowie pozytywnie zaopiniował 2 uproszczone oferty realizacji zadań publicznych złożone przez organizacje pozarządowe z zakresu: podtrzymywania i upowszechniania tradycji narodowej, pielęgnowania polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej oraz wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

1. Stowarzyszenie Młodzi dla Rozwoju Emka, oferta realizacji zadania pn. " Sztafeta Międzypokoleniowa Szlakiem Bohaterów"

Stowarzyszenie Młodzi dla Rozwoju EMKA zgłosiło realizację zadania pn. Sztafeta Międzypokoleniowa Szlakiem Bohaterów. Zadanie będzie realizowane w związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości Polski. W ramach projektu zostaną zaangażowani seniorzy z terenu Gminy Wieliszew i Powiatu Legionowskiego m.in. do podzielenia się swoimi historiami z młodzieżą. Stowarzyszenie chce również promować wśród seniorów uprawianie nordic walking jako sportu bezpiecznego i wszechstronnie rozwijającego. W tym celu uczestnicy przejdą z kijkami zielonym szlakiem PTTK, który jest częścią Turystycznego Szlaki Polski Walczącej. Akcja ma za zadanie połączenie pokoleń, gdyż w marszu będą  uczestniczyć osoby w różnym wieku. Długość trasy to ok. 5 km. Po wspólnym marszu zaplanowano ognisko oraz koncert pieśni patriotycznych. Realizację akcji zaplanowano na sobotę 29 września br.

2. Stowarzyszenie Spectrum Sportu, oferta realizacji zadania pn."Sprawny Senior"

Objęcie programem: ok.40  seniorów z powiatu legionowskiego, max. 15 osób na zajęciach.
Aktywność  fizyczna jako nawyk u osób starszych, zbudowanie przekonania, że ruch dobrze wpływa na serce, mięśnie  przez co podnosi sprawność fizyczną. Zajęcia  „Sprawny Senior” skierowane są do osób starszych – emerytów i rencistów po 50 roku życia. Obejmuje zajęcia rekreacyjno – sportowe: zajęcia ogólnorozwojowe, zajęcia cardio, zajęcia ze sportów rakietowych,  przy wykorzystaniu specjalnie przystosowanych sal (fitness, crossgym,) oraz kortów (tenis, badminton, squash) pod kierunkiem wykwalifikowanych instruktorów. Sala będzie wynajęta od firmy Fastos Sp. z o.o. ( dane: ul. Orłów Piastowskich 60a Warszawa). Jest to spółka będąca właścicielem hali przy ul. Narutowicza 96. Stowarzyszenie Spektrum Sportu  nie posiada żadnego mienia i jako organizacja pozarządowa zmuszona jest wynajmować sale od podmiotów zewnętrznych. Stowarzyszenie zrealizowało z dotacji publicznych wiele zadań m.in. zajęcia dla osób niepełnosprawnych jak i akcje typu Lato czy Zima w mieście.
Zajęcia dwa razy w tygodniu, jednostka czasowa 60 min. Łączna ilość godzin-20.
Opis zajęć: 30 min. rozgrzewki połączonej z elementami cardio i ćwiczeniami na wzmocnienie mięśni pleców i głębokich partii brzucha. Ćwiczenia przeprowadzone na matach i piłkach z dodatkiem rollerów (wałki do masażu). Następnie rozpoczynamy sesje z rakietami: ćwiczenia mają na celu podniesienie sprawności ruchowej poprzez: ćwiczenia koordynacyjne i ćwiczenia na równowagę. Na lekcjach nauczymy się: historii każdego ze sportów (squash, tenis, badminton), informacji o sprzęcie, zasad gry, technik odbić.
Umowa wolontariacka obejmuje: promocję wydarzenia, prowadzenie zapisów na zajęcia, koordynację między trenerem, klubem a uczestnikami, przygotowanie sprawozdania, organizacja imprezy integracyjnej. Koszt to 25 zł za 1h, ilość godzin 20.
Impreza integracyjna odbędzie się ostatniego dnia zajęć, przeznaczona będzie dla wszystkich uczestników, spotkanie towarzyskie przy muzyce z poczęstunkiem.
Wkład osobowy i rzeczowy:
-wykwalifikowani trenerzy prowadzący zajęcia dwa razy w tygodniu po 1h
- sprzęt do ćwiczeń ogólnorozwojowych( rollery, piłki)- 500zł
- sprzęt( rakiety) do ćwiczeń na kortach – 500zł
Miejsce realizacji:
obiekt sportowy należący do Fastos Sp z o.o. przy ulicy Narutowicza 96 w Legionowie

Pliki do pobrania: