V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Dzieci-Dzieciom razem dla Kubusia”
1 marca 2021
V Charytatywny Turniej Piłki Nożnej „Dzieci-Dzieciom razem dla Kubusia”

Piąta edycja Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Dzieci-Dzieciom razem dla Kubusia” odbyła się 27-28 lutego, w Wołominie. Wystartowało 31 drużyn, a w nich ponad 200 zawodników.

Gospodarzem piątej edycji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Dzieci-Dzieciom razem dla Kubusia”, który odbył się 27-28 lutego, było 1 Liceum Ogólnokształcące w Wołominie. Głównym organizatorem jest Akademia Piłkarska AMP GOOL. W turnieju wzięło udział 31 drużyn, w których zagrało ponad 200 młodych zawodników z roczników 2010-2015. Walka bywała zacięta, ale tym razem najbardziej liczył się cel.

Uczestnicy, poza dobrą zabawą i sportową rywalizacją, skupiali się na pomocy Kubusiowi, który na co dzień walczy z niedorozwojem kości udowej. Operacja będzie kosztowała ok. pół miliona zł. Dzięki akcjom takim jak turniej „Dzieci-Dzieciom” dotychczas udało się zebrać ponad połowę koniecznej kwoty. Każdy, kto chce włączyć się w to dzieło, może je wesprzeć na www.siepomaga.pl/kubusiowa-nozka

Powiat Legionowski wsparł organizację Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej „Dzieci-Dzieciom razem dla Kubusia” poprzez ufundowanie zestawów upominkowych dla młodych piłkarzy w nim występujących. Ponadto Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i Starosta Legionowski Sylwester Sokolnicki objęli wydarzenie patronatem.