Zwolnij – dziękuję
26 grudnia 2019
Zwolnij – dziękuję

Od połowy grudnia działają aktywne znaki mierzące prędkość nadjeżdżających pojazdów przy przejściu dla pieszych na ul. Piusa XI w Chotomowie, tuż obok przedszkola. To kolejna przeprawa zlokalizowana przy placówce oświatowej, którą w ciągu ostatnich miesięcy Powiat wyposażył w urządzenia bezpieczeństwa.

Na miejscu ustawiono dwa znaki aktywnie zasilane energią słoneczną. Zasada działania urządzeń jest prosta - gdy prędkość pojazdu poruszającego się po drodze jest większa niż 40 km/godz. – pokazywana jest rzeczywista prędkość przejeżdżającego auta i czerwony napis – „zwolnij”. Natomiast kierowcy jadący poniżej 40 km/godz. zobaczą na wyświetlaczu prędkość swojego samochodu oraz zielony napis – „dziękuję”. Tego typu rozwiązania mają za zadanie dyscyplinowanie kierowców, którzy w obszarach zabudowanych przekraczają dozwoloną prędkość.

Wartość tej inwestycji to ponad 35 tys. zł.