31 lipca 2015
Kładka na półmetku

50 procent to stan zaawansowania prac przy budowie kładki pieszo-jezdnej w Legionowie nad torami kolejowymi w ciągu ulic Parkowa-Wyszyńskiego.

Starosta Robert Wróbel odwiedził dziś plac budowy kładki nad torami kolejowymi w Legionowie.

Kto mija plac budowy może już zobaczyć wyłaniający się nad ziemię przyszły kształt przeprawy. Dziś zakończą się roboty przy montażu pali pod linią średniego napięcia. Wykonawca rozpoczął już przygotowanie szalunków pod pochylnie kładki. Konstrukcja stalowa przeprawy jest obecnie produkowana. Elementy konstrukcji zostaną dostarczone na plac budowy i tu zmontowane.

Zgodnie z informacją kierownika budowy, przekazaną wizytującemu inwestycję staroście Robertowi Wróblowi, termin zakończenia prac nie jest zagrożony, nie ma żadnych opóźnień. Staroście towarzyszyli prezydent Legionowa Roman Smogorzewski oraz Jan Grabiec, pomysłodawca budowy kładki.

Robertowi Wróblowi towarzyszyli prezydent Roman Smogorzewski i pomysłodawca budowy przeprawy - Jan Grabiec.

Budowa kładki pieszo-jezdnej nad torami kolejowymi w Legionowie jest inwestycją Powiatu Legionowskiego, na którą powiat pozyskał dofinansowanie z rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa , pomoc finansową przekazało też Miasto Legionowo. Wartość kontraktu to 3,06 miliona złotych.

{gallery}powiat2015/galerie/kladka_31072015{/gallery}