28 lutego 2018
Zaproszenie na konferencję

Organizatorzy VII Dni Osób Niepełnosprawnych Miasta Legionowo i Powiatu Legionowskiego zapraszają do udziału w konferencji „Partnerstwo i relacje rodzinne osób z zespołem Aspergera i neurotypowych”, która odbędzie się 25 marca br. w legionowskiej Arenie.                                


W trakcie konferencji zostanie poruszona problematyka identyfikacji seksualnej osób z zespołem Aspergera, ich funkcjonowania w związkach partnerskich oraz trudnościach w relacjach rodzinnych. Prelegentami w trakcie spotkania będą dr Peter Schmidt z Niemiec oraz jego małżonka Martina.

Peter Schmidt dopiero w wieku 40 lat dowiedział się o tym, że cierpi na zespół Aspergera. Jego spotkania z pedagogami, psychologami szkolnymi, terapeutami i rodzicami osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu wywierają na słuchaczach ogromne wrażenie. Wielokrotnie bywał też w Polsce dając serie wykładów. Swoje problemy, przygody i przemyślenia w barwny oraz dowcipny sposób opisał w książkach „Chłopiec z Saturna” i „Kaktus na Walentynki”. W Legionowie będzie gościł po raz drugi.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Chętnych prosimy o rejestrację telefoniczną pod numerem: 22 732 01 82. Zapraszamy.

 

konferencja