Mistrzowski Wieliszew na ludowo
18 kwietnia 2018
Mistrzowski Wieliszew na ludowo

W ubiegły weekend najlepsi tancerze z całej Polski zaprezentowali swoje umiejętności w tańcach ludowych podczas XVIII Mistrzostw Polski w Tańcach Polskich „Mazur 2018”. Współorganizatorem wydarzenia był Powiat Legionowski.

„Mazur 2018” rozpoczął się w piątek 13 kwietnia i trwał aż do niedzieli. Na parkiecie hali sportowej przy SP nr 2 im. Jana Pawła II w Wieliszewie zaprezentowało się blisko 250 tancerzy z 26 ośrodków tanecznych z całego kraju.

„Mazur 2018” to także imprezy towarzyszące. W piątek 13 kwietnia, chętni mogli spróbować swoich sił w tańcach polskich i wziąć udział w Ogólnopolskich Warsztatach Tanecznych prowadzonych przez najlepszych instruktorów w kraju. Po raz czwarty Mistrzostwom towarzyszyło sympozjum pn: „Polskie Tańce Narodowe”, w tym roku poświęcone kujawiakowi.

mazur gl

Wieliszewska grupa młodzieżowa Zespołu Tańca Ludowego „Promyki” zaprezentowała tańce rzeszowskie

Głównym celem Mistrzostw oraz towarzyszących im warsztatów i sympozjum jest ochrona dziedzictwa narodowego, propagowanie polskich tańców narodowych wśród społeczeństwa oraz rozbudzanie zainteresowań tą formą tańca wśród dzieci i młodzieży. Nie można zapominać oczywiście o tym, że jest to turniej, który ma na celu wyłonienie najlepszych z najlepszych.

Wstęp na wydarzenie był bezpłatny, stąd też duże zainteresowanie, jakim turniej cieszył się wśród mieszkańców powiatu i nie tylko. Dodatkowo transmitowany był na żywo za pośrednictwem Internetu, co niewątpliwie powiększyło grono odbiorców.