17 października 2018

Oferta realizacji zadania publicznego z inicjatywy Fundacji Psyche - Strefa Pozytywnych Myśli pn. Wsparcie psychologiczne dla rodzin osób chorych na choroby otępienne "Zdrowie w głowie".

Fundacja Psyche - Strefa Pozytywnych Myśli złożyła uproszczoną ofertę realizacji zadania publicznego pn. Wsparcie psychologiczne dla rodzin osób chorych na choroby otępienne "Zdrowie w głowie".

Takie zadanie zaplanowane jest do realizacji przez Powiat Legionowski w ramach Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2018 - 2020 przyjętego przez Radę Powiatu w Legionowie uchwałą nr 281/XLIV/2018.

W ramach zadania Fundacja zamierza zorganizować punkt konsultacji indywidualnych z zakresu psychologii oraz neuropsychologii dla ok. 40 rodzin, w których jeden członek rodziny zmaga się z chorobą psychiczną. Szczególnie uwzględniona zostanie tematyka chorób otępiennych w postawieniu diagnozy, wsparcia, nadania dobrych kierunków leczenia. Uczestnicy konsultacji dodatkowo otrzymają psychoedukację oraz materiały dydaktyczne będące w posiadaniu Fundacji.

Zaplanowano 20 konsultacji neuropsychologicznych oraz 23 konsultacje psychologiczno - psychoterapeutyczne.

Całkowity koszt projektu to 5 500 zł z czego do pokrycia z wnioskowanej dotacji - 5 000 zł.

Pliki do pobrania: