4 kwietnia 2007
Zmiana u steru ZPP

Tadeusz Nalewajk – Starosta Pułtuski został nowym Prezesem Zarządu Związku Powiatów Polskich.

Od wczoraj trwają dwudniowe obrady X Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich (ZPP). Jedną z uchwał podjętych w pierwszym dniu obrad był wybór nowego Prezesa Zarządu Związku, którym został Tadeusz Nalewajk – szef sąsiadującego z naszym Powiatu Pułtuskiego.

ZPP jest stowarzyszeniem, którego stawia sobie za cel wspieranie idei samorządu terytorialnego, obronę wspólnych interesów oraz dążenie do społeczno - gospodarczego rozwoju polskich powiatów. Związek jest równolatkiem samorządu powiatowego w Polsce – zebranie założycielskie, które przyjęło statut stowarzyszenia odbyło się 27 lutego 1999 r., a więc niemal natychmiast po powstaniu powiatów. Powiat Legionowski jest jego członkiem.

Gratulujemy Staroście Tadeuszowi Nalewajkowi objęcia tej odpowiedzialnej funkcji i życzymy samych sukcesów. Owocne działania ZPP przełożą się z pewnością na dalsze zwiększanie dynamiki rozwoju naszego powiatu.