4 lutego 2016
Kładka nad torami otwarta

Mieszkańcy mogą już użytkować kładkę pieszo-rowerową nad torami kolejowymi. Dziś w godzinach porannych rozpoczął się demontaż barier, broniących na nią wstępu.

Od dziś mieszkańcy mogą już chodzić i jeździć kładką pieszo-rowerową nad torami kolejowymi.

Przypomnijmy, że Starosta Legionowski i Prezydent Miasta Legionowo 7 listopada 2014 podpisali porozumienie o partnerstwie w sprawie wspólnej realizacji owego projektu. Przedmiotem porozumienia było określenie zasad wspólnej realizacji oraz udziału w kosztach. Legionowo zobowiązało się do przygotowania dokumentacji oraz uzyskania ostatecznej decyzji Wojewody Mazowieckiego o pozwoleniu na budowę, przeniesienia tej decyzji na rzecz Powiatu Legionowskiego jako inwestora, zapewnienia środków finansowych w wysokości nie mniejszej niż 1 200 000 zł.

Zgodnie  podpisanym wówczas porozumieniem projekt kładki został wykonany na zlecenie Urzędu Miasta Legionowo. Miasto uzyskało też u Wojewody Mazowieckiego decyzję o pozwoleniu na budowę. Inwestorem budowy kładki został powiat legionowski, który resztę kosztu budowy przeprawy nad torami, który wyniósł nieco ponad 3 miliony złotych, pokrył ze środków własnych i środków pozyskanych z tzw. „rezerwy mostowej”, czyli rezerwy subwencji ogólnej budżetu państwa.

Roboty budowlane zaczęły się w pierwszej dekadzie czerwca i zakończyły w połowie grudnia 2015. W związku z tym, że obiekt znajduje się w ciągu ulic będących w zarządzie Miasta Legionowo, obejmie ono w zarząd również kładkę.

{gallery}powiat2015/galerie/kladka{/gallery}