na zdjęciu rejestracja przychodni, osoby w kolejce i poczekalni, schody
20 lutego 2024

NZOZ „Legionowo” z myślą o pacjentach

Uruchomienie elektronicznego systemu obsługi kolejek, zakup ambulansu, dodatkowa karetka dyżurująca na terenie gminy Wieliszew oraz budowa nowego budynku to plany NZOZ „Legionowo” na najbliższą i trochę dalszą przyszłość.

Jeszcze w tym roku planowane jest wprowadzenie elektronicznego systemu obsługi kolejek w legionowskiej przychodni „na górce”, który usprawni i ułatwi organizację obsługi pacjentów. System pozwoli zorganizować kolejkę do lekarza czy punktu pobrań. Taka zmiana to nie tylko wygoda dla pacjentów, ale również ułatwienie pracy personelowi medycznemu.

Ponadto ZOZ „Legionowo” sp. z o.o. wnioskował do Ministerstwa Zdrowia o udzielenie w 2024 r. dotacji celowej na realizację zadania polegającego na dofinansowaniu systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego w zakresie zakupu ambulansu wraz z dodatkowym wyposażeniem. Wniosek rozpatrzono pozytywnie i 9 listopada podpisano stosowną umowę. Kwota dotacji to 592 904,00 zł.

W odpowiedzi na aktualizację Wojewódzkiego Planu Działania Systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego dla województwa mazowieckiego ZOZ „Legionowo” sp. z o.o., jako podwykonawca Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „MEDITRANS” SPZOZ w Warszawie, realizujący świadczenia zdrowotne w zakresie ratownictwa medycznego na obszarze powiatu legionowskiego, zawnioskowała o uruchomienie nowego zespołu  ratownictwa medycznego w miejscowości Wieliszew. Decyzję tę podjęto po analizie zmian demograficznych oraz liczby wyjazdów ambulansów. Gmina Wieliszew, będąca drugą najliczniejszą gminą w powiecie legionowskim, ma obecnie 17 730 mieszkańców, stanowiąc obszar o szczególnych potrzebach w zakresie świadczeń państwowego ratownictwa medycznego.

Podjęto działania w celu zwiększenia przestrzeni przychodni, co pozwoli na rozszerzenie jej oferty medycznej. Opracowywana jest koncepcja rozbudowy istniejącego budynku przychodni. Projekt zakłada zwiększenie powierzchni zabudowy oraz powierzchni całkowitej poprzez wybudowanie trzykondygnacyjnego budynku (piwnica, parter, I piętro) o powierzchni 500 m². Nowy obiekt z istniejącym gmachem połączony zostanie łącznikiem. Swoje miejsce znajdą w nim poradnie specjalistyczne (neurologiczna, kardiologiczna, diabetologiczna, reumatologiczna, zdrowia psychicznego i uzależnień), diagnostyka (densytometria) oraz archiwum.