Zdjęcie przedstawia recepcję w placówce medycznej,  NZOZ Legionowo (Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej). W centrum znajduje się półokrągłe biurko recepcyjne, za którym siedzi pracownik obsługi. Wokół biurka widać kilka osób, które n pajprawdopodobniej czekają na rejestrację lub odbierają dokumenty.  Na pierwszymlanie po lewej stronie znajduje się kobieta w długiej, kolorowej sukience, idąca w kierunku wyjścia lub poczekalni. Po prawej stronie przy recepcji stoi inna kobieta, ubrana w ciemną, kraciastą sukienkę, zajmująca się rejestracją lub odbiorem dokumentów. Na dalszym planie, po lewej stronie, można dostrzec schody prowadzące na wyższe piętro budynku. Z tyłu, po prawej stronie zdjęcia, widoczna jest jeszcze jedna kobieta siedząca na krześle w poczekalni.  Całe wnętrze jest nowoczesne, jasne i przestronne, z dominującymi kolorami białym i jasną zielenią. Na suficie widać oznaczenia stanowisk recepcyjnych, które są ponumerowane od 1 do 4. Wnętrze jest zorganizowane i przyjazne dla pacjentów.
26 sierpnia 2024

NZOZ raportuje

Na sierpniowej sesji Rady Powiatu w Legionowie prezes zarządu ZOZ „Legionowo” sp. z o.o.  Dorota Glinicka złożyła sprawozdanie z działalności NZOZ „Legionowo” za 2023 rok.

Zlokalizowana przy ul. Sowińskiego 4 największa i najstarsza w powiecie legionowskim przychodnia udziela świadczeń zdrowotnych w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, medycyny szkolnej, a także ambulatoryjnej opieki specjalistycznej w zakresie medycyny sportowej, diabetologii, kardiologii, dermatologii, neurologii, neurologii dla dzieci, gruźlicy i chorób płuc, położnictwa i ginekologii, chirurgii ogólnej, okulistyki, proktologii, ortopedii, urologii, laryngologii, endokrynologii, reumatologii oraz opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień.

Pacjenci mogą także skorzystać ze świadczeń w obszarze rehabilitacji medycznej, diagnostyki laboratoryjnej oraz obrazowej (RTG, mammografia, densytometria, USG), dedykowanych programów profilaktycznych i szczepień ochronnych. Świadczenia udzielane w ramach umowy z NFZ są dla pacjentów bezpłatne.

NZOZ ma także podpisaną umowę z Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” na wykonywanie świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego. Zespoły ratownictwa medycznego w poprzednim roku wyjechały do zdarzeń 10 609 razy.

Przychodnia w ubiegłym roku udzieliła ambulatoryjnych świadczeń medycznych w poradniach specjalistycznych, pracowniach diagnostycznych 63 847 osobom. W 2023 roku w laboratorium analitycznym wykonano 96 478 badań.

Od 2018 roku działa w ramach NZOZ ambulatorium chirurgiczno-urazowe finansowane ze środków Powiatu Legionowskiego i wszystkich gmin. Przez sześć lat przyjęto w nim 25 950 osób, tylko w ubiegłym roku z jego usług skorzystało 5028 pacjentów.  

W swoim wystąpieniu prezes Dorota Glinicka poinformowała, że w NZOZ „Legionowo” wprowadzono tzw. opiekę koordynowaną, w ramach której lekarz podstawowej opieki zdrowotnej współpracuje z lekarzami specjalistami, pielęgniarką POZ oraz dietetykiem i może zlecić pacjentom badania (w sytuacjach medycznie uzasadnionych), które do tej pory były zarezerwowane dla lekarza specjalisty. Zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem, leczeniem i edukacją pacjenta w zakresie najczęstszych chorób przewlekłych. Rozwiązania wprowadzone do podstawowej opieki zdrowotnej dzięki opiece koordynowanej poprawią jakość opieki i dostępność do świadczeń zdrowotnych.