Madzia Krzyżek
24 lutego 2023
Madzia Krzyżek

12-letnia Magdaleny Krzyżek urodziła się zdrowa, pogodna i pełna życia. Kilkanaście miesięcy temu okazało się, że ma rozległego guza mózgu. Guz był bardzo duży i dlatego operacja była skomplikowana i pozostawiła po sobie szereg defektów. Pierwszym z nich to niedowład lewej strony ciała, porażenie mięśni twarzy, a przez to utrudniona komunikacja, zez pooperacyjny, niedowład lewej ręki, zespół móżdżkowy (ogromne zaburzenia równowagi). Z tym ostatnim wiąże się to, że dziecko porusza się na wózku inwalidzkim i stale i długotrwale potrzebuje intensywnej rehabilitacji neurologicznej.

Mimo tak ciężkiej choroby i ciągłej rehabilitacji, leczenia i zajęć nie poddaje się. Największą pasją Madzi są zwierzęta i taniec, których obecnie nie może spełniać. Obecnie zaczęła pisać, a właściwie tworzyć wiersze. Ostatni wiersz „O szkole" został zauważony i nagrodzony wielkimi brawami w szkole w Centrum Zdrowia Dziecka.

Szukamy więc przyjaciół, którzy wsparliby Madzię, jej rodziców i rodzeństwo w walce z chorobą. Dlatego zwracamy się do ludzi dobrego serca z wielką prośbą o pomoc w przywróceniu Madzi do pełnego zdrowia i sprawności. Madzia potrzebuje stałej rehabilitacji ruchowej, terapii widzenia, specjalistycznej terapii psychologicznej, neurologopedii, terapii zajęciowej, zajęć na basenie, specjalistycznych zabiegów terapeutycznych.

Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ" ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa Alior Bank S.A.:42 2490 0005 0000 4600 7549 3994 Tytułem: 35925 Krzyżek Magdalena-- darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Można też przekazać 1,5% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS: 0000037904, a w polu "CEL SZCZEGÓŁOWY 1,5%": 35925 Krzyżek Magdalena

Szanowni Darczyńcy, prosimy o zaznaczenie w zeznaniu podatkowym pole „Wyrażam zgodę".