Letnie plenery malarskie „Zielono mi…”
10 czerwca 2023, godz. 10:00 - 14:00
Letnie plenery malarskie „Zielono mi…”
Miejsce, ulica: różne lokalizacje na terenie powiatu legionowskiego

 

 

Zapraszamy chętnych (osoby dorosłe i młodzież; bez względu na artystyczne doświadczenie) na kolejną odsłonę plenerów malarskich, tym razem pod hasłem „Zielono mi…” :D Tematem tegorocznych spotkań będą kolory, zwłaszcza zieleń – ich odpowiednie dobieranie, nasycenie, mieszanie, walorowanie, szukanie najlepszych odcieni: od zieleni Veronesa, poprzez oliwkowy, do szmaragdowego itd.

Zielony to kolor nadziei, barwa dominująca zwłaszcza wiosną i latem, stąd mamy nadzieję na rozkwit talentów malarskich podczas naszych plenerowych spotkań.

Na pierwszy plener z cyklu „Zielono mi…” zapraszamy 3 czerwca 2023 r. do Parku Świętojańskiego w Wieliszewie (zbiórka za kościołem w Wieliszewie, nad samym Jeziorem Wieliszewskim). Będzie on nawiązywał do idei odbywającego się tego dnia GO GREEN FESTIWAL (ekologia, muzyka i kultura). Szczegóły na temat festiwalu: https://www.wieliszew.pl/news/go-green-festiwal-ekologia-muzyka-i-kultura-z-dobrym-smakiem-w-wieliszewie ORAZ: https://fb.me/e/2BsqaG9xD.

Plenery będą się odbywać w każdą sobotę od 3 czerwca do 26 sierpnia 2023 r. w godzinach 10.00-14.00 w różnych lokalizacjach powiatu legionowskiego (harmonogram będzie uzupełniany na bieżąco).

Plenery są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy (imię, nazwisko, telefon kontaktowy oraz data wybranego pleneru przesłane mailem pod adresem: animacja@pik.legionowski.pl). Przed wysłaniem zgłoszenia należy zapoznać się z informacjami o ochronie danych osobowych w zakładce RODO na stronie: www.pik.legionowski.pl.

Technika tworzenia jest dowolna. Przybory malarskie – papier, kredki, farby, pędzle, woda, naczynia itd. itp. każdy uczestnik/uczestniczka spotkania organizuje we własnym zakresie.

W razie niesprzyjającej aury w danym dniu plener zostaje odwołany.

O prowadzącej: Katarzyna Gawlik ‒ absolwentka warszawskiego Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Wojciecha Gersona w pracowni malarskiej prof. Urszuli Mroczek. Z wyróżnieniem ukończyła warszawską Akademię Sztuk Pięknych na wydziale architektury wnętrz, w pracowni projektowej doc. Henryki Gałązki i malarskiej prof. Grzegorza Pabla. Podczas poszukiwań swojej artystycznej drogi malowała, tworzyła collage oraz instalacje. Zawodowo zajęła się projektowaniem wnętrz. W ostatnim czasie wraca do swojej pierwszej miłości ‒ malarstwa.

HARMONOGRAM AQUA-plenerów:

1. 03.06.2023 r., Jezioro Wieliszewskie (zbiórka za kościołem w Wieliszewie, nad samym Jeziorem Wieliszewskim)