III Sesja  Rady Powiatu w Legionowie
24 czerwca 2024, godz. 11:00 - 13:00
III Sesja Rady Powiatu w Legionowie
Miejsce, ulica: Sala konferencyjna Urzędu Miasta Legionowo, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie  powiatowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 107) zwołuję III Sesję  Rady Powiatu w Legionowie VII kadencji na dzień 24 czerwca 2024 r. na godz. 11.00.
Obrady odbędą się w Sali konferencyjnej Urzędu  Miasta Legionowo, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Informacja o porządku obrad.
  3. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
  4. Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
  5. Informacja Powiatowego Biura ARiMR na temat wykorzystania przez mieszkańców Powiatu Legionowskiego środków będących w dyspozycji Agencji.
  6. Sprawozdanie z działalności Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”
    w Legionowie za rok 2023.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę
    Nr 371/LIX/2023 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 18 grudnia 2023 r.
    w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2024.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego
    na lata 2024-2043.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie zwolnienia
    z uiszczenia opłat za wydanie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego dla osób ubiegających się o ich wydanie.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie przyjęcia „Programu Rozwoju Pieczy Zastępczej w Powiecie Legionowskim na lata 2024-2026”.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie zmian w składzie Komisji Rodziny, Zdrowia i Spraw Społecznych.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie przekazania wniosku według właściwości.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie przyjęcia stanowiska w sprawie poparcia dalszej realizacji projektu pn. Budowa linii kolejowej Zegrze – Przasnysz jako realizacja szlaku „Kolei Północnego Mazowsza”
    w ramach Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Kolejowej – Kolej+ do 2028 roku.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w sprawie upamiętnienia twórcy nowoczesnego modelu polskiego leśnictwa Adama Loreta oraz jubileuszu 100-lecia istnienia Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe.
  15. Przyjęcie protokołu z II Sesji Rady Powiatu w Legionowie.
  16. Wolne wnioski i oświadczenia.
  17. Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,