IV Sesja Rady Powiatu w Legionowie VII kadencji
26 sierpnia 2024, godz. 11:00 - 13:00
IV Sesja Rady Powiatu w Legionowie VII kadencji
Miejsce, ulica: sala konferencyjna Urzędu Miasta Legionowo, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie  powiatowym (Dz. U. z 2024 r. poz. 107) zwołuję IV Sesję  Rady Powiatu w Legionowie VII kadencji na dzień 26 sierpnia 2024 r. na godz. 11.00.

Obrady odbędą się w Sali konferencyjnej Urzędu Miasta Legionowo, przy ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 41.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Informacja o porządku obrad.
  3. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
  4. Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
  5. Ochrona zdrowia w Powiecie Legionowskim. Sprawozdanie z działalności ZOZ „Legionowo” sp. z o.o. za 2023 rok.
  6. Sprawozdanie z działalności Powiatowej Instytucji Kultury za 2023 rok.
  7. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę Nr 371/LIX/2023 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 18 grudnia 2023 r. w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2024.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2024-2043.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę 387/LXII/2024 z 25 marca 2024 r. w sprawie określenia zadań realizowanych przez Powiat Legionowski na rzecz osób niepełnosprawnych, finansowanych lub dofinansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz wysokości środków przeznaczonych na te zadania.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie przystąpienia Powiatu Legionowskiego do Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie przyjęcia „Planu zrównoważonej mobilności miejskiej dla metropolii warszawskiej 2030+”.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia dotacji Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Anny w Serocku na realizację zadania związanego z pracami konserwatorskimi i restauratorskimi w zakresie elewacji budynku oraz ołtarza głównego w kościele pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Serocku, w ramach dofinansowania inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie udzielenia dotacji na realizację zadania związanego z pracami konserwatorskimi i restauratorskimi ołtarza głównego i obrazu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w kościele pw. św. Antoniego w Zegrzu, z siedzibą w Woli Kiełpińskiej, w ramach dofinansowania inwestycji z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie utworzenia Rady Seniorów Powiatu Legionowskiego i  nadania jej statutu.
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie powołania Kapituły do opiniowania wniosków o nadanie tytułu Honorowego Obywatela Powiatu Legionowskiego.
  16. Przyjęcie protokołu z III Sesji Rady Powiatu w Legionowie.
  17. Wolne wnioski i oświadczenia.
  18. Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,