XXXIX Sesja  Rady Powiatu w Legionowie
28 marca 2022, godz. 11:00 - 13:00
XXXIX Sesja Rady Powiatu w Legionowie
Miejsce, ulica: aula Starostwa Powiatowego w Legionowie, przy ul. gen. Wł. Sikorskiego 11

Na podstawie art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie  powiatowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 920 ze zm.) zwołuję XXXIX Sesję  Rady Powiatu w Legionowie VI kadencji na dzień 28 marca 2022 r. na godz. 11.00. Obrady odbędą się w auli Starostwa Powiatowego w Legionowie, przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 11.

Porządek obrad:

1. Otwarcie obrad.
  2. Informacja o porządku obrad.
  3. Informacje Przewodniczącego Rady Powiatu w Legionowie.
  4. Sprawozdanie Starosty o pracach Zarządu i informacje Starosty Legionowskiego.
  5. Informacja na temat sytuacji epidemiologicznej na terenie Powiatu Legionowskiego wywołanej wirusem SARS-CoV-2.
  6. Bezpieczeństwo sanitarne – sprawozdania z działalności za rok 2021:
    a. Inspekcji sanitarnej;
    b. nspekcji weterynaryjnej.
  7. Ochrona konsumentów na terenie Powiatu Legionowskiego – zapoznanie ze sprawozdaniem Powiatowego Rzecznika Konsumentów za rok 2021.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę Nr 291/XLIII/2014 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 31 lipca 2014 r. w sprawie utworzenia samorządowego zakładu budżetowego pod nazwą Powiatowe Centrum Integracji Społecznej w Legionowie.
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie zwolnienia samorządowego zakładu budżetowego – Powiatowego Centrum Integracji Społecznej w Legionowie z obowiązku wpłaty nadwyżki środków obrotowych do budżetu Powiatu Legionowskiego.
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę Nr 255/XXXVI/2021 Rady Powiatu w Legionowie z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Legionowskiego na rok 2022.
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie zmieniającej uchwałę w sprawie przyjęcia Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Powiatu Legionowskiego na lata 2022 – 2035.
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla Miasta i Gminy Serock.
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statków lub innych obiektów pływających w 2022 roku.
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały Rady Powiatu w Legionowie w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Starosty Legionowskiego.
  15. Przyjęcie protokołu z XXXVIII Sesji Rady Powiatu.
  16. Wolne wnioski i oświadczenia.
  17. Zamknięcie posiedzenia.

Z poważaniem,