
Krzysztof Jarocki (1959) wychował się w Bokinach na malowniczym Podlasiu. Wpływ natury, rozlewiska Narwi, przyroda od dziecka kształtowały jego wrażliwość. Z pewnością na jego rozwój artystyczny miał wpływ starszy brat Wojciech wykazujący wyjątkowy talent rzeźbiarski.
Wojciech (1954) i młodszy brat Zbigniew (1962) absolwenci wydziału rzeźby warszawskiej , syn Krzysztofa Jędrzej studiuje malarstwo na warszawskiej ASP kontynuując rodzinne tradycje.
Droga artystyczna Krzysztofa jest bardziej zawiła, pomimo że, tworzył od dziecka ukończył studia techniczne i pedagogiczne, od 1993 po weryfikacjach ministerialnych uzyskał status twórcy i został członkiem Związku Artystów Rzeźbiarzy. W tamtym okresie głównie rzeźbił w drewnie a jego prace z powodzeniem znajdowały nabywców w galerii Canaletto.
Z czasem twórczość artysty zdominowało malarstwo i rysunek a głównymi motywami są sceny związane z końmi.
Malarstwo i rysunek Krzysztofa charakteryzuje dynamika, śmiałe pociągnięcia pędzla sprawiają, że jego styl jest rozpoznawalny.
Krzysztof Jarocki chętnie organizuje wystawy przy okazji imprez sportowych, od wielu lat na PTWK na Służewcu ( na imprezach Wielka Warszawska, Gala Derby, Dzień Konia Arabskiego ), turnieje polo, Cavaliada.
Wielokrotnie prezentował swoje prace podczas Pride Of Poland w Janowie Podlaskim, jego atutem jest też pokaz malowania na żywo.
Artysta uczestniczył w wielu wystawach w kraju i za granicą, ostatnia z ważniejszych to „Jaroccy malarstwo-rzeźba” w Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa w warszawskich Łazienkach pod patronatem Toru Wyścigów Konnych Służewiec.
Prace Krzysztofa Jarockiego znajdują się w muzeach, firmach, bankach, hotelach oraz u osób prywatnych w kraju i za granicą.