XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w Wieliszewie
Miejsce, ulica: Gmina Wieliszew

08.05 – IX Gminny Konkurs Wiedzy o Książce

Tegoroczny konkurs dla szkół podstawowych ma formułę Turnieju Szkół. Podczas turnieju drużyny będą odpowiadać na zamknięte pytania (odpowiedź wyboru A / B / C) oraz wykonają trzy zadania.

Pytania i zadania konkursowe będą sprawdzały wiedze z zakresu znajomości:

- klasy I-III „Sposób na elfa” autor: Marcin Pałasz

- klasy IV-VI „Percy Jackson i bogowie olimpijscy: tom I - Złodziej Pioruna” autor: Rick Riordan

- klasy VII-VIII: „Telemach w dżinsach” autor: Adam Bahdaj

W „IX Gminnym Konkursie Wiedzy o Książce” wezmą udział trzyosobowe drużyny zgłoszone przez szkoły. Szkoły zgłaszają maksymalnie po jednej drużynie w jednej kategorii wiekowej.

12.05 – spotkanie autorskie z pisarką Urszulą Pieńkowską

Informacje i zaproszenie na FB Biblioteki w Wieliszewie https://www.facebook.com/bibliotekapubliczna.gminywieliszew

13.05 – akcja „Uwalniamy książki”

W sobotę w bibliotece w Michałowie Reginowie w godz. 11.00 – 15.00 będzie można skorzystać z możliwości zabrania książki do domu.