Inauguracja projektu Stolica Kultury Mazowsza
Powiat Legionowski Stalicą Kultury Mazowsza

Tytuł „Stolica Kultury Mazowsza 2017” i 100 tysięcy złotych na organizację wydarzeń kulturalnych otrzymał Powiat Legionowski w konkursie organizowanym przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Kapituła konkursu doceniła bogactwo i różnorodność oferty kulturalnej w naszym powiecie. W imprezie inauguracyjnej, zorganizowanej 28 stycznia 2017r., we współpracy z gminnymi ośrodkami kultury i lokalnymi artystami, w sali widowiskowej legionowskiego ratusza, uczestniczyli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Marszałkowskiego z Wicemarszałkiem Wiesławem Raboszukiem na czele, Sejmiku Województwa Mazowieckiego, delegaci władz samorządowych z Powiatu Legionowskiego i Powiatu Otwockiego, który dzierżył tytuł Stolicy Kultury Mazowsza w roku 2016, zaproszeni goście oraz mieszkańcy.